Szép eredmények a matematikaversenyeken

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

2022. március 7-én rendezték a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulóját, melyen iskolánk tanulói kiemelkedő eredményeket értek el. Több tanítványunkat meghívták a megyei eredményhirdetésre, közülük négy tanuló országos döntőbe jutott.

Lelkes, kitartó matematikai tehetséggondozó munkánknak köszönhetően ebben az évben a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri feladatellátási helye lett a Zrínyi Ilona Matematikaverseny legeredményesebb általános iskolája Hajdú – Bihar megyében.

Eredményeink megtekinthetők a honlapon, illetve az alábbi linken.

megyei eredmények

országos eredmények

Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny

2022. március 17-én került megrendezésre a Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny. Diákjaink közül többen kiemelkedően szerepeltek a megyében, két tanulónkat az országosan elért eredményeik alapján Budapesten díjazták.

Országos eredmények

Baran Júlia (6.n) - 1. helyezés

Felkészítő tanár: Kovács Andrea

Baran Júlia

Gyöngy Zétény (4.m) – 11. helyezés

Felkészítő tanár: Lajtos Ágnes

Gyöngy Zétény

A díjazottakról még több kép megtekinthető a Fotóalbumban.