Szent Márton napján, 2023

Szeressük és segítsük egymást, ahol csak tudjuk!

November 8-án délután lámpások fénye ragyogta be iskolánkat, és a szeretet érzése járta át szívünket. Szent Márton élete példaértékű mindnyájunk számára. Jót tenni, másokat segíteni érdemes, hisz ha jót cselekszünk, azt sokszorosan visszakapjuk az életben.
Alsó tagozatos németes diákjaink egész hete Szent Márton jegyében telt. A gyerekek a technika- és rajzórákon elkészítették lámpásaikat, énekórán gyakorolták az ünnephez kapcsolódó dalokat, magyarórán megismerték Szent Márton legendáját, németórán pedig megismerkedtek a témakörhöz kapcsolódó szókinccsel.
Minden kisdiákunk nagy izgalommal várta már azt a délutánt, amikor végre a sötétség beálltával lámpásaikkal kezükben énekelve vonulhattak végig az iskola udvarán és folyosóin.
A 3.n osztály egy ünnepi jelenetben mutatta be Szent Márton életét, mellyel mindenkinek békével, szeretettel, fénnyel teli novembert kíván.

Az ide tartozó képek megtekinthetőek a Fotóalbumban.

A Márton napi műsorról készült videókat megtekinthetik a Videótárban.