PÉNZ7 2024

…nem mondhatjuk, hogy egy fabatkát sem ért!

PÉNZ7…nem mondhatjuk, hogy egy fabatkát sem ért!

Iskolánkban 2024. február 27-én, immár hetedik alkalommal rendeztük meg a pénzügyi tudatosságot interaktív eszközökkel fejlesztő PÉNZ7 rendezvényt, melyen közel 100 tanuló vett részt.
A programon az 1-2. évfolyamos tanulók ismereteket szerezhettek a tartalékolás, takarékosság jelentőségéről az élet minden területén. A gyerekek mesét hallgattak, digitális energiakalandban vettek részt, oktatófilmet tekintettek meg. Pénztárcát hajtogattak, boltos játékot játszottak, valamint megismerték a piacon való vásárlás előnyeit, melynek segítségével tudatosabbá válhat tevékenységük.
Az idei jubileumi tanórán a Pénzügyi életleckék kerültek előtérbe a 3. évfolyamon. Mesébe ágyazottan szerezhettek ismereteket a tanulók a megtakarításokról, a pénz értékéről. A 4. évfolyamos diákok játékos vetélkedőn mérhették össze tudásukat.
A program összeállítói és megvalósítói Kukk Ibolya és Pappné Kiss Judit tanítók voltak.

A PÉNZ7-ről egy összefoglaló Itt tekinthető meg.