Kutatók éjszakája 2023

Kutatók éjszakája
2023. szeptember 29.

Évek óta szeptember utolsó pénteke Európa-szerte a tudományok és a kutatók munkájának népszerűsítéséről szól. A Debreceni Egyetem Kutatók éjszakája rendezvényén mi is részt vettünk hetedikes és nyolcadikos diákjainkkal. Az Atommagkutató Intézetben a folyékony nitrogén tulajdonságait vizsgálták, miközben a fizikai kísérletek rejtelmeibe is betekintettek a tanulók. Ezt követően az Egyetem főépületében több programon is aktívan részt vettek a gyerekek. Elsősegélynyújtási gyakorlaton kipróbálták az újraélesztést, petrolkémiai kísérleteket végeztek, a ChatGPT igazmondását tesztelték, szabadulószobákban rejtvényt fejtettek, tanultak a jövő iskolájában a VR technológia segítségével.

Kutatók éjszakája Kutatók éjszakája 2 Kutatók éjszakája 3
Kutatók éjszakája 4 Kutatók éjszakája 5