Író - olvasó találkozó 2024

A sirály a király?, Tündérboszorkány, Elek, merre keresselek?... számtalan gyermek kedvenc történetét mesélik el Bosnyák Viktória sikerlistás könyvei.

Író-olvasó találkozó

Június 12-én a népszerű írónő és könyveinek illusztrátora, Dudás Győző látogatta meg iskolánk néhány alsó évfolyamos osztályát. Az interaktív előadás során az írónő felolvasást tartott, majd a gyerekek kérdéseinek köszönhetően személyes történeteket hallhattunk tőle. Fény derült arra is, hogy kik inspirálták őt művei alkotása során, illetve, hogy kikről mintázta a szereplőket. A tanulók egy mókás szójátékkal megalkothatták saját történetük szereplőit, melyeket Dudás Győző grafikus pillanatok alatt fel is vázolt. Az itt készült rajzokból minden osztály kapott emlékbe egyet-egyet. A találkozó zárásaként vendégeink dedikálták a diákok által hozott könyveket, valamint lehetőségünk nyílt az újonnan megjelenő könyv kedvezményes megvásárlására is.
   Egy igazán különleges délután volt, mellyel reméljük, hogy minél több tanulót sikerült az olvasóvá válás útjára léptetnünk, hiszen „Bármilyen varázslatos dolog megtörténhet, ha egy jó könyvet olvasol.” – J.K. Rowling

Az eseményről készült képek megtekinthetőek a Fotóalbumban.