Gondolkozzunk felelősen

Gondolkozzunk felelősen!

Modern életünk velejárója az egyre több elektromos eszköz, készülék. Az e-hulladék az egyik leggyorsabban növekvő hulladéktípus. Visszagyűjtésük, újrahasznosításuk rendkívül fontos.
Amikor megjelent az AKSD Kft. hulladékgyűjtési akciója, ökoiskolaként természetes volt, hogy több más iskolához hasonlóan mi is csatlakozunk a felhíváshoz. Köszönjük a szülők, diákok részvételét, melynek eredményeként iskolánk udvarán konténernyi, a  háztartásban már feleslegessé vált eszköz, gép került leadásra. Pontosan 900 kg e-hulladéktól mentettük meg környezetünket! Az akciónap sikerét koronázta, hogy részvételünkért az iskola 30 000 Ft értékű Decathlon utalványt kapott.
A szervezők és az iskola célja, hogy megismertessük és népszerűsítsük a szelektív hulladékgyűjtést. Az eredményt látva ezen a napon ezt sikerült is elérni.