Egészséghét 2023

főcímkép            Egészséghét iskolánkban

Felgyorsult életünk egyik legnagyobb kihívása a lelki egészség megteremtése. Egyre több a szorongó, stresszes gyermek. A lelki egészség tanulható, fejleszthető, ezért ebben a tanévben az Egészséghét kiemelt feladata volt ezen eszközök, módok, technikák megismertetése.
Egy kivételes délutánt terveztünk, amelyen a gyerekek megtanulták saját érzéseiket kimondani, változtatni rajtuk, ezzel is bővítve stresszkezelő eszköztárukat.
November 21-én, kedden délután a 3-4. évfolyam tanulóit (63 fő) várták tanítóink nagy szeretettel.

Témaköreink voltak:

I.    Hol a határ?
•    saját korlátaink megismerése
•    tervezés és
•    fontossági sorrend felállításának alkalmazása
        Az állomást vezette: Csobán Fanni

hol a határ hol a haát 1

II.    Eljött az ÉN időm
•    szabadidős tevékenységek, ami örömöt szerez (olvasás, zene, filmnézés, séta, sport)
•    önmegnyugtató tevékenységek: festés, rajzolás, kirakó….
•    naplóírás…
         Az állomást vezette: Lajtos Ágnes

én idő 1 én idő 2 én idő 3

III.    Mozogjunk többet!
•    izomrelaxáció (feszítés-lazítás)
•    légzéstechnikák
•    jóga
      Az állomást vezette: Baloghné Fancsali Ildikó

mozogjunk többet 1 mozogjunk többet 2

IV.    Relaxáció
•    zene
•    képzeletbeli utazás
•    gyógynövények (tea)
     Az állomást vezette: Szarvas Márta

Relaxáció1 Relaxáció 2

V.    Mondd el!
•    kibeszélni magunkból
•    nem látjuk a megoldást, kérjünk segítséget (családtag, osztályfőnök, barát, pszichológus stb.)

Az állomást vezette: Rácz Ildikó

Mondd el 1 Mondd el 2

VI.    A nap pillanata

•    összegzés este (mi volt a legjobb a napban)
•    pozitív gondolkodásmód erősítése
•    reflektív tanulói magatartás kialakítása

Az állomást vezette: Kukk Ibolya

nap pillanata 1 nap pillanata 2

Nagyon jól érezték magukat a gyerekek, bízunk benne, hogy hasznosítani tudják mindennapjaikban a szerzett ismereteket.

2023. 11. 21.                                                         az Öko munkacsoport tagjai