Egészséghét 2022

”Együtt az egészségért!”

Minden évben fontos számunkra tanulóink egészségtudatos szemléletének formálása, az egészségtudatos magatartás alakítása.
Hagyományainkhoz híven, ebben a tanévben is, játékra hívtuk a gyerekeket az egészségükért. A 3-4. évfolyamon tanuló gyerekek „szabadulószoba” játékon vehettek részt. 6 szobából kellett a megoldott feladatok után ügyességgel, gyorsasággal, kód keresésével „kiszabadulni”. Osztályonként 10 tanulót vártunk, akik az egészséges életmód témaköreivel ismerkedtek meg. A szabaduló játék 6 állomása a következő volt:
I.    A természet gyógyít! (gyógynövények, megelőzés fontossága)
II.    Számolj az egészségedért! (játékos logikai feladatok)
III.    Cukornyomozók! (egészséges táplálkozás)
IV.    Mozgással az egészségért! (a testmozgás fontossága)
V.    Menetrend a napirendben! (helyes életritmus, jó napirend kialakítása)
VI.    Jóban magammal! (lelki egészség)
Kiemelt feladat számunkra, hogy tanulóink között népszerűsítsük az egészségtudatos életmódot, és felhívjuk a figyelmet a megelőzés fontosságára.

2022.11. 25.                                                         az Öko munkacsoport tagjai

Az ide tartozó képek a Fotóalbumban megtalálhatóak.