Digitális Pedagógus

A Tempus Közalapítvány Digitális Módszertárának idei felhívására kolléganőnk Környeiné Hermann Ágnes idén is elnyert a Digitális Pedagógus díjat.

A felhívásra nagyszámban beérkezett jó ötletek közül a szakértők azokat a módszertani gyakorlatokat választották kiemelt díjazásra, amelyek leginkább megfelelnek a felhívásban megfogalmazott szempontoknak, illetve kiemelkedően innovatív pedagógiai elemeket tartalmaznak.
Összefoglaló szakértői értékelés a „Tojásból lesz a csoda?” projektről: A húsvéti ünnepkör feldolgozására épülő a projekt célja a bevont első osztályos tanulók közösségépítése. A téma feldolgozása kereszttantervi fejlesztést is megvalósít a technika és a vizuális kultúra és testnevelés tanórák keretében és korszerű tanulási környezetben támogatja a tanulók digitális írástudásának fejlesztését is. A projekt leírása érthetően mutatja be a gyakorlati tevékenységsort, a fejlesztő értékelést és a differenciálást.

Az projekt összefoglaló videója ezen a linken található meg: