Arany Napok 2023

2023. március 2 - 14.

PETŐFI 200
műveltségi csapatverseny felsősöknek

A szabadságharc költője, PETŐFI SÁNDOR 1823. január 1-jén született Kiskőrösön. Az idén születésének 200. évfordulójára emlékezünk. Az Arany-napok idei programsorozatának részeként a Petőfi-verseket, a versek szeretetét népszerűsítettük.

2023. március 8-án (szerdán) 14 órától az 5. 6. 7. évfolyamosok (54 fő) csapatversenyen mérték össze tudásukat.

A diákok bebizonyíthatták, hogy mennyire ismerik nagy költőnk munkásságát, mennyire jártasak költészetének a világában, milyen sokoldalú ismeretekkel rendelkeznek a témában. A szellemi akadálypályán 8 állomáson mérték össze tájékozottságukat, kreativitásukat.

Milyen próbatételek vártak a gyerekekre az egyes helyszíneken? Összekeveredett verssorokat kellett helyreállítani, vagy éppen történelmi eseményekhez verset keresni. Idézeteket kellett kitalálni megadott betűkből, voltak játékos, kreatív versfelismerő feladatok is. Volt szabadulószoba, ahol a jó memóriára és a logikus gondolkodásra volt szükség. S hogy kapcsolódik az ének-zene és a vizuális kultúra a versekhez? Például úgy, hogy Petőfi megzenésített verseiből kellett kitalálni a vers címét. Bele lehetett kukkantani János vitéz tarisznyájába, meg kellett keresni az elszökött tárgyakat, amelyek a 21. században kötöttek ki, így az alakjuk, anyaguk is megváltozott. Mindezek mellett a tanulók érdekes feladatokon keresztül számot adtak angol, illetve német nyelvi tudásukról is.

Arany Napok csapatverseny eredményei

I. Csillogó habok 5.n 75 pont

II. 5. káosztály 5.k 71,5 pont

III. Márciusi ifjak 5.m 69 pont

I. Aranyosok 6.n 76,5 pont

II. Anyám tyúkjai 6.m 75 pont

III. Szépségek és a szörnyeteg 6.k 73,5 pont

I. Tintás pennák 7.k 76 pont

I. Jancsi és Iluskák 7.m 76 pont

II. Bajszos epigonok 7.n 70 pont

Jónásné Visnyai Ágnes
Humán szakcsoport
Feladatellátási hely: Arany János tér 1.