Iskolánkban a természettudományos tehetséggondozásnak a versenyfelkészítések mellett, fontos alapköve az Aranyos Tehetségek Természettudományos Műhelye.
Célunk, hogy a természettudományok iránt érdeklődő tanulóink további motivációt és szélesebb perspektívát kapjanak hetedikes korukban, amikor elkezdenek biológiát, kémiát, fizikát, földrajzot tanulni. Ennek érdekében minden tanévben 60 órás programsorozatban vehetnek részt a tanulmányi munkában jeleskedő és a természettudományok felé érdeklődést mutató 7. osztályos tanulók.
A műhelymunka részét képezik a külső helyszínen szervezett programok, pl.: Agora, Kutatók éjszakája, Daru les, Debreceni Vízmű, Atomki. Diákjaink az ezekhez kapcsolódó előkészítő és feldolgozó foglalkozásokon sokféle módszer, munkaforma és interaktív eszköz segítségével, a természettudományokat tanító tanáraik mentorálásával bővítik ismereteiket.
Az idei tanévben a járványhelyzet miatt ugyan külső helyszínekre nem mehetünk, de iskolánk távoktatási rendszerén, az esulin keresztül változatlan lelkesedéssel folyik a műhelymunka, amelyhez immár minden hetedikesünk csatlakozhat. Kéthetente a szaktanárok által koordinált színes projektfeladatokban vehetnek részt.
A diákok és tanáraik közös, tanórán kívüli műhelymunkája nagyban hozzájárul a természettudományos irányban továbbtanulni szándékozó tanulóink sikereihez, és a fenntartható fejlődés formálásáért viselt egyéni és közösségi felelősség kialakításához.