Versenytavasz

Németes diákjaink versenyzési kedve tavaszra sem hagyott alább. Most is nagy lelkesedéssel vettünk részt a város idegen nyelvi versenyein, ahol nagy örömünkre kitűnő eredményeket értünk el.

Versenytavasz

Március végén 5. osztályos csapatunk (Hidvégi Jázmin, Osztotics Kinga Boróka, Varga Emma / felkészítő tanár: Gaál Krisztina) a Dózsa György Általános Iskola által meghirdetett vármegyei játékos országismereti versenyen az előkelő 2. helyezést érte el. A verseny minden évben roppant izgalmas. Idén is különleges témával - „80 nap alatt a Föld körül” -  vártak minket. „Almdudler”nevű csapatunk osztrák népviseletben - a kiválasztott országhoz kapcsolódó jelmezben -  ásta bele magát az utazás témakörébe.
Az április 8. osztályos csapatunk (Bordás Gréta, Kánya Emma, Szabó Jázmin / felkészítő tanár: Dr. Mezőné Monoki Sophia) számára hozta meg a sikert. Az Árpád Vezér Általános Iskola által rendezett „A holtig haza: Debrecen” városismereti verseny Debrecen város születésnapjához és a magyar költészet napjához is kapcsolódott. Feladatuk volt magyar nyelven Debrecen régi utcáinak bemutatása, hagyományos régi mesterségek felelevenítése. Majd német nyelven folytatódott tovább a versenyfeladatok sora.  „Beszédes illatok” című bemutatójukban központi gondolatot kapott a mesteremberek sürgése - forgása, különösen azon csábító illatok, melyek jellemzően meghatározták a régi Debrecen utcáit. A szappan, a perec és fánk, valamint a friss búza, frissen sült kenyér illata szállt a levegőben.  Sok-sok közmondás, történelmi és irodalmi érdekesség színezte előadásukat, melyet a fiatalon meghalt Térey János debreceni író és költő soraival zártak. 11 csapat közül szoros versenyben a 2. helyezést érték el.
A versenyek, mint minden évben, nagyon jó hangulatban teltek, a gyerekek nemcsak szép ajándékokkal, hanem élményekkel feltöltődve tértek haza.

Köszönjük a munkájukat, és gratulálunk sikereikhez!

Németesek Németesek 2
Németesek 3 Németesek