Boldogság óra 2. n - Május

Testmozgás

Osztályunkra a vidámság és jókedv mellett nagyon jellemző a mozgás igénye. Ehhez hozzájárul, hogy szinte mindenki rendszeresen sportol valamit vagy gyakorol valamilyen mozgásformát. Így könnyű volt elindítani a beszélgetést a hónap témájáról, a testmozgás fontosságáról és jótékony hatásáról.

A jó hangulathoz bemelegítésnek a Happy Day (Fly) c. dalára mozgott vidáman a csapat, amit rendkívül élveztek. Majd elmesélték, hogy ki milyen sportot, mozgást végez, kinek mi okoz örömöt, kikapcsolódást. Könnyen tudtak választ adni arra a kérdésre, hogy miért jó mozogni. Gyűjtöttünk pozitív üzeneteket is lelkesítésnek. Pl. Kitartó vagyok! Nem adom fel! Képes vagyok rá! Sikerülni fog! Megpróbálom!

Azt a feladatot kapták, hogy képzeletbeli telefonjukkal készítsenek egy szelfit magukról a legkedveltebb mozgásuk közben. Lelkesen láttak hozzá a rajzoláshoz. Az elkészült munkák kikerültek a Boldogság falunkra. Sokszor nézegetik egymás képeit, hogy ki mit szeret mozogni a legjobban.

Összegzésként megfogalmazták, hogy a mozgás, a sport, a játék is boldoggá tesz bennünket.

A foglalkozást az egyik legkedveltebb dalunkkal zártuk, melynek címe: Jól érzem magam!

De májusban nem csak a tantermi keretek közt érezhették jól magukat a gyerekek. Végre beköszöntött a  szép, tavaszias idő, s egyre többet lehettek kint a szabadban. Ebben a hónapban különösen sok alkalom adódott mindenféle mozgásra, melyet ki is használtak. Ehhez jó lehetőséget kínáltak az iskolai programjaink is.

A Madarak, fák napján egy kellemes napot tölthettünk egy szép erdőben, ahol a futóverseny mellett különféle feladatokat is megoldhattak a gyerekek. Természetesen a szabad mozgásra is sok lehetőségük volt, amit nagyon élveztek. Hasonló jól sikerült az osztálykirándulás, ahol egy tanya életével ismerkedhettek. A hatalmas területen szabadon mozoghattak, játszhattak és több, régi népi játéklehetőséget is kipróbálhattak a füves területen. Ez különösen érdekesnek tűnt számukra. Nagyon jól szórakoztak. A hónapot a Gyereknap zárta. Az iskola udvarára kitelepült ugrálóvár mellett lehetett a célba dobást gyakorolni vagy a sok ügyességi játékkal szórakozni. A jó hangulat itt is garantált volt!

Táncolni is imád az osztály! Az évzáró műsoron három táncot is bemutathatnak. Már alig várják!

Elmondhatjuk, hogy sok mozgással, vidámsággal, jó hangulatban, boldogan telt a májusi hónapunk is.

item

item item item