Téli Erdő meséje

A Természet Iskolája pedagógiai projekt "Téli Erdő meséje" érkezett a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskola Arany János téri feladatellátási helyre. Ez egy 4 évszakos természetpedagógiai, interaktív előadás, az évszaknak megfelelő megfigyelésekkel, tapasztalatszerzés útján. A programot támogatta a Méliusz Juhász Péter Könyvtár, amelyben az Őszi böngésző sorozaton belül az erdő érkezett a tanterembe, megismertetve a gyerekekkel, hogyan vadászhatunk élményekre, hogyan vállhatunk kisvadásszá. Megtudhatták miért is feketesereg a vaddisznók nagy családja, tényleg az üregi nyúl a házi nyúl őse, és a fenyők tűlevele nem a karácsonyfa. Tapasztalatszerzés útján a vadlibák és a madáretetők vendégeivel is találkozhattak, ahol távcsővel kémlelték a messzelátás tudományát.
Remek délutánt töltöttünk együtt, vár mindenkit A Természet Iskolája, ahol "Tanterem az erdő, vagy Erdő a tanterem"!

Az ide tartozó képek a Fotóalbumban megtekinthetőek.