Magyar Diáksport Napja 2022

Magyar Diáksport Napja
2022. 09. 28.

Iskolánk második alkalommal vett részt az eseményen. A 2021/2022-es tanévhez hasonlóan igyekeztünk minél több gyereket megmozgatni. A rendhagyó testnevelés órák keretében nagy izgalommal várták a sportági bemutatókat és a versenyzési lehetőséget.

Ebben az évben 2 helyszínen mozgattuk meg az iskola minden tanulóját.

Tornaterem:
NINJA WARRIOR

Aula:
JUST DANCE

Az iskola tornatermét három részre osztva különböző nehézségű NINJA WARRIOR pályát építettünk, az aulában pedig JUST DANCE kivetített táncos mozgást végezhettek a gyerekek. A pálya berendezését a testnevelők készítették el és felügyelték a tanulók biztonságát.
Ezen a napon minden korosztály megtalálhatta a neki legalkalmasabb mozgást. Az előző évhez képest sikeresebbnek mondható programot szerveztünk, hiszen az iskola minden tanulóját bevontuk, ami közel 600 főt jelentett. Nagyon örültünk, hogy a pedagógusokat is megmozgatta a program.
Ez remek alkalom volt arra, hogy a tanulók együtt mozogjanak kötelezettségek nélkül, és bátorítsák azon társaikat, akik kissé nehezebben vették az akadályokat.
Várjuk a következő évet, hogy minél több sportágat tudjunk bemutatni és megszerettetni a gyerekekkel.

Helyszín:
Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri feladatellátási hely

Testnevelők/szervezők:
Rácz Ildikó, Rácz Irén, Koi Attila, Harcsa Csaba és Linczer Mátyás

Az ide tartozó képeket a Fotóalbumban megtekinthetik.