A májusi Boldogságóránk középpontjában az egészséges életmód, a mozgás és a környezettudatosság állt. A Madarak és fák napjához kapcsolódva a gyerekek játékos és élményszerű tevékenységeken keresztül ismerkedtek meg a természetvédelem fontosságával, az egészséges környezet szerepével, valamint az egészséges táplálkozás alapjaival. Bár az időjárás miatt a programok egy része a tanterembe szorult, az erdész néni különleges élményekkel hozta közelebb az erdő világát: a gyerekek megismerhették az erdő állatait és madarait, találkozhattak egy élő kis bagollyal, valamint fészkeket is készítettek.
A foglalkozások során sok mozgásos játék, torna és közös beszélgetés segítette a témák feldolgozását. A tanulók „okostányérokat” készítettek, melyeken megtervezték, milyen egészséges ételeket választanának, és közösen beszélgettek kedvenc sportjaikról, mozgásformáikról is.